|
17 822 грн
|
|
17 822 грн
|
платежа
по 8 911 грн
Комиссия 0.01% от стоимости товара при списании ежемесячного платежа
Компактний прожектор з 20 Вт світлодіодом COB, ручним зумом, індексом передачі кольору (CRI) >95
1 потужний світлодіод 20 Вт COB (chip-on-board) теплого білого кольору (WW)
З лінзою Френеля
З кутом променя 11° - 40°
Без мерехтіння Freq:
Пристрій охолоджується вентилятором
Дуже високий індекс передачі кольору (CRI)
Автономне керування; DMX (опціонально); функція ведучого/ведомого (опціонально)
Для таких областей застосування як: Виставковий і магазинний монтаж; інсталяція; театр; оренда
Дуже тихий робочий шум
Можливість застосування: Підвісний; на підставці
Комплектація
1 х прожектор, 1 х шнур живлення, 1 х шторка, 1 х вилка (штекер), 1 х інструкція користувача
| Power supply: | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption: | 48 W |
| IP classification: | IP20 |
| Protection class: | Protection class I |
| Power connection: | Mains input via 3-pin screw plug connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output: | 3-pin screw plug connector (F) mounting version |
| Fuse: | 5 x 20 mm, T 1 A Fuse replaceable |
| Lamp type: | LED lamp |
| LED: | 1 x 20 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Color temperature: | 3100K |
| Cooling: | Cooling fan |
| Control: | Stand-alone; DMX (optional); Master/slave function (optional) |
| Projection: | Flicker-free |
| Beam angle: | 11° - 40° |
| Beam angle (1/2 peak): | 11 - 30° |
| Beam angle (1/10 peak): | 21 - 40° |
| Color rendering index (CRI): | 96 Ra |
| Illuminance in Lux (lx): | Narrow warm white (WW) 1m: 20302 lx, 3m: 2529 lx, 6m: 667 lx Wide warm white (WW) 1m: 5751 lx, 3m: 748 lx, 6m: 207 lx |
| Housing color: | Black |
| Material: | Plastic; aluminum |
| Slot for spot length: | Ø 11 cm |
| Dimensions: | Length: 30,5 cm Width: 16,0 cm Height: 22,0 cm |
| Weight: | 1,94 kg |
| Noise classification: | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes: | 1 x Ø11mm; 2 x Ø8mm; 4 x Ø4mm |
| Material: | Aluminum, 3 mm |
| Power cord | |
| Cable construction: | 3 x 0,75 mm² H05VV-F |
| Cable length: | Approx. 1,4 m |
| Barndoor | |
| Material: | Metal, 1 mm |
| Ring diameter: | Outside: 99 mm Inside: 90 mm |
| Legal specifications | |
| Special product: | Not designed for household room illumination |
| Intended use: | Show effect lighting |
| PU | EAN | Weight | Dimensions |
|---|---|---|---|
| 1 | 4026397703740 | 2,35 kg | 39cm x 19,5cm x 19,5cm |
| 6 | 4026397706680 | 15,60 kg | 61cm x 40cm x 42cm |