|
Количество
|
Стоимость
|
||
|
|
|||
Характеристики
Классический стробоскоп со вспышкой-трубкой мощностью 1500 Вт и управлением по DMX
Продуманная система отражателей
Трубка вспышки уже установлена
Эффект стробоскопа
Прибор охлаждается пассивным конвекционным охлаждением
Управление через автономное устройство; DMX
Диммер электронный; скорость эффекта регулируется
Запрограммирован в LED PC-Control 512; Light Captain
Для таких областей применения, как: Клубы/школы танцев; Сцена; Прокат
Очень тихий рабочий шум
Возможность применения: Подвесной; на стойке
Package contents
- 1 x device, 1 x user manual
| Power supply: | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption: | 1500 W |
| IP classification: | IP20 |
| Protection class: | Protection class I |
| Power connection: | Fixed power supply cord with safety plug |
| Lamp type: | Gas discharge lamp |
| Color generation: | Cold white (CW) |
| DMX channels: | 2 |
| DMX input: | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output: | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling: | Passive convection cooling |
| Control: | Stand-alone; DMX |
| Preprogrammed in: | LED PC-Control 512; Light Captain |
| Housing color: | Black matte |
| Material: | Metal |
| Dimensions: | Width: 46 cm Depth: 24 cm Height: 14 cm |
| Weight: | 3,11 kg |
| Noise classification: | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Power cord | |
| Cable construction: | 3 x 1 mm² H05VV-F |
| Cable length: | Approx. 1 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes: | 3 x Ø10mm |
| Material: | Metal, 1,5 mm |
| Illuminant | |
| Energy efficiency class (A - G): | G |
| PU | EAN | Weight | Dimensions |
|---|---|---|---|
| 1 | 4026397616255 | 3,43 kg | 52cm x 24cm x 15cm |
| 4 | 4026397616262 | 14,60 kg | 56cm x 51cm x 34cm |